TÜGVA Etimesgut İlçe Temsilciliği bünyesinde yazma ve yazarlık yeteneklerini geliştirmek amacıyla yapılacak olan ücretsiz “Genç Kalemler Metin Yazarlığı Eğitimi”nin 1. Dönemi için ön kayıt başvuruları alınmaya başlandı.

25 ve 26. dönem Ankara Milletvekili ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın bir dönem metin yazarlığını yapmış, Yeni Şafak gazetesi köşe yazarı Aydın ÜNAL’ın koordinatörlüğündeki eğitim faaliyeti başvuruları sosyal medya hesapları ve irtibat numarası üzerinden paylaşılan ön kayıt formu doldurularak yapılacak.

Ön kayıt ve yapılacak mülakat sonrası eğitimlere girmeye hak kazananlar ile paylaşılacak eğitim takvimi doğrultusunda haftada 1 gün 2 saat ve 6 hafta sürecek olan eğitimde hitabet, siyasal iletişim, siyasal kampanya, konuşma metni oluşturma gibi başlıklar üzerinde çalışmalar yapılacak. Alanında uzman yazarlar tarafından verilecek olan eğitimlerde teorik bilginin yanında tecrübe paylaşımları, atölye çalışmaları gibi yöntemlere yer verilecek.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verilecek. Ön başvuru formuna https://bit.ly/2vMQ6rt adresinden ulaşılabilir.