Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ankara İl Temsilciliği Yüksek Öğrenim Koordinatörlüğünce açılan ücretsiz “Medya Akademisi” mülakatları açıklandı. Eğitime hak kazanan öğrenciler için eğitim 15 Eylül’de başlıyor.

Akademide, medyada yaşanan değişim, sosyal medyadaki gelişmeler ve teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimlerin verilmesi hedefleniyor.

Katılımcıların yeni nesil gazetecilik eğitimi alacağı akademide, alanında uzman, medyada aktif çalışan deneyimli gazeteciler ve basın danışmalarınca haber yazım ve teknikleri, sosyal medya uzmanlığı, foto muhabirliği ve haber fotoğrafı çekim teknikleri, basın danışmanlığı ve iletişim teknikleri ile internet ve televizyon haberciliği dersleri işlenecek.

Medya Akademisinde, öğrencilerin gazetecilikteki algı gücünü artırma, güncel olayları yorumlamalarına yardımcı olma, haber kaynağına ulaşma ve olaylara haberci gözüyle bakabilmeleri amacıyla deneyim paylaşımı da yapılacak.

Derslere sürekli katılım sağlayan ve başarılı olan öğrencilere, eğitimin sonunda sertifika verilecek.

15 Eylül’de başlayacak akademide ücretsiz olarak eğitim kazanan öğrenciler şunlar:

AHMET KÜRŞAT ÇANAK

ALİ KEREY

BAYRAM POLAT

DENİZ DAK

ELİF SAZ

EMİNE ÇİÇEK

EMİNE KAPLAN

ESRA ERDOĞAN

ESRA ŞİMŞEK

EZGİ SEZGİN

FATMA ÖZDİLEK

HASAN HÜSEYİN ERASLAN

HİLAL EROĞLU

KEMAL PAMUK

MEHMET ALİ ERTÜRK

MEHMET BİRCAN

MERVE DEMİR

MUSTAFA AKMAN

MUSTAFA ENSONRA

MUZAFFER KUTUN

MÜZEYYEN ESLEK

ÖMER FARUK NAZLIM

RÜVEYDA KARAKAŞ

SEDANUR ÖZCAN

ŞERİFE ÇÖLGEÇEN

ŞULE NUR ÖNER

TAHA DOĞANAY

YAŞAR AYDIN

ZAFER ALTUNTAŞ

ZEYNEP ÜNCÜ