A2 SEVİYESİNDE SERTİFİKALI İNGİLİZCE EĞİTİMİ

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)  Ankara İl Eğitim Koordinatörlüğünce düzenlenen  İngilizce Eğitimi; akademik alanda, iş hayatında ve seyahatlerinde kullanmaya yönelik İngilizcesini geliştirmek isteyen lisans ve lisansüstü öğrencilerine  A2  seviyesinde 160 saat  verilecek olan bir eğitim programıdır.

Küreselleşen dünyada hiç şüphesiz yabancı dil bilmek bir zorunluluk haline gelmiştir. İngilizce halihazırda dünya nüfusunun çeyreğinin konuşmakta olduğu bir dildir. Gerek  kariyer basamaklarında daha yüksek  pozisyonlara başvurmak  ve bulunduğunuz işte daha donanımlı hale gelmek , gerek yurtdışında eğitim almak , gerek dil sorunu olmadan rahat rahat seyahat edebilmek ve birçok farklı kültürden farklı insanlar tanıyabilmek , gerekse akademik ve edebi anlamda merak ettiğiniz bir metni okuyabilmek ve en güncel yabancı kaynakları takip edebilmek  için;  özetle amaç ne olursa olsun günümüzde İngilizce bilmek çağın gereklilikleri arasındadır.

İngilizce eğitimimiz neticesinde eğitime katılmaya hak kazananların bulunduğu seviye göz önünde bulundurularak  A2 seviyesi  tamamlanacak şekilde eğitim gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.  Eğitim sonunda derslere devam sağlayan katılımcılara  MEB onaylı sertifika verilecektir.

 

AMAÇ

İngilizce seviyesini geliştirmek isteyen lisans ve lisansüstü öğrencilerine A2 seviyesinde İngilizce anlama, konuşma, yazma ve okuma becerilerinin kazandırılmasıdır.

 

HEDEF KİTLESİ

Eğitimimiz ilk ve ortaöğretimde A1 seviye İngilizce öğrenimini tamamlamış , A2 seviyesinde eğitim ve sertifika almak isteyen lisans ve lisansüstü öğrencilere yöneliktir.

 

KATILIM ŞARTLARI

– T.C. vatandaşı olmak

– Lisans ya da lisansüstü öğrencisi olmak

– Ankara ilinde ikamet etmek

 

***Kontenjan sınırlıdır.

 

 

PROGRAM TAKVİMİ

 

Başvuru: 23 Kasım – 29 Kasım 2018

Mülakat: 1-2 Aralık 2018

Katılımcıların İlanı : 4 Aralık 2018

Programın Başlangıcı: 8 Aralık 2018

 

Eğitimler iki ayrı gruba;

Kız Grubu :  Her hafta Cumartesi öğleden önce 4 saat – Pazar öğleden sonra 4 saat

Erkek  Grubu  :  Her hafta Cumartesi öğleden sonra 4 saat – Pazar öğleden önce 4 saat olmak üzere haftada her grup için toplam 8 saat eğitim verilecektir.

Eğitim 20 hafta sürecek olup 160 saate tamamlanacaktır.

NOT: Son başvuru 29 Kasım 2018 saat 23.59’a dek alınacaktır. Mülakata katılma hakkı kazanamayan başvuru sahiplerine herhangi bir dönüş yapılmayacaktır.Ayrıca sonuçlara ilişkin e-posta dışında herhangi bir yolla bilgilendirme yapılmayacaktır.

 

EĞİTİM  YERİ

Silahtar Caddesi Yenimahalle Gençlik Merkezi, 06000 Ankara

 

BAŞVURU FORMU

Başvuru formu  için buraya tıklayınız.

NOT:  Ön değerlendirme,  formun  doldurulma  özenine göre yapılacağından formu dikkatli doldurmanız önemle rica olunur.