Kategori arşivi Haberler

TÜGVA ANKARA’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ: İL TEMSİLCİSİ İSMAİL YEĞİN OLDU

Türkiye Gençlik Vakfı Ankara İl Temsilciliği 4. Olağan Genel Kurulu, Kocatepe Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin en büyük gençlik hareketlerinden olan TÜGVA’nın 10. Yılında gerçekleştirilen genel kurula Ankaralı gençler yoğun ilgi gösterdi.

Genel kurulda TÜGVA Ankara İl Temsilciliği görevine İsmail Yeğin seçilirken, yeni dönemde görev yapacak yürütme ve yönetim kurulu da belli oldu.

Programa TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci, Mütevelli ve Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Milletvekilleri Kurtcan Çelebi, Osman Gökçek, Zehranur Aydemir, Av. Zeynep Yıldız, Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili, AK Parti Büyükşehir ve Keçiören Meclis Üyesi Av. Fatih Ünal, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından divan kurulu seçildi. Protokol konuşmalarında milletvekilleri, belediye başkanları ve AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan katılımcılara hitap etti.

Türkiye yüzyılında gençlerin önemine vurgu yapılan konuşmaların ardından TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci gençlerin coşkulu alkışları eşliğinde kürsüye geldi.

“Yeni nesil gençlik vakfı mottosuyla, 10 yıl önce İstanbul’un manevi ikliminde kurulan vakfımız gün sonu itibariyle 81 il, 571 ilçe, 300’e yakın gençlik binasıyla Türkiye’nin en büyük gençlik hareketine dönüşmüştür.” diyen TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci konuşmasında önemli konulara değindi.

TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci “Türkiye Gençlik Vakfı’mızın mücadelesi her zaman hakkaniyet, adiliyet, ahlakiyet mücadelesi olmuştur. Ümmet, millet, büyük Türkiye mücadelesi olmuştur. Hiç şüphemiz yok ki bütün çalışmamız, gösterişimiz, muştumuz, fikrimiz, gayemiz Allah rızası içindir. Buradan özelikle yeni yönetim kurulumuza açık bir şekilde söylemek istiyorum. Makam kulluk makamıdır, vakit geceyi gündüze katma vaktidir. İrade çevikleşme, çelikleşme iradesidir. Bu duygu ve düşünceyle gençlerimizin gecesine gündüz, çölüne yağmur olacağız. İlimde, fende, teknolojide en üst düzeyi hedefleyeceğiz. Onların yüzündeki en ufak bir tebessüm için çalışacağız. Belde belde dolaşacağız.” İfadelerinde bulundu.

“BU ÜLKENİN EVLATLARINI CİNSİYETSİZLEŞTİRMEYE ÇALIŞANLARA DUR DİYECEĞİZ”

Beşinci konuşmasının devamında “Bu ülkenin evlatlarını cinsiyetsizleştirmeye çalışanlara, milliyetsizleştirmeye çalışanlara ve dinsizleştirmeye çalışanlara koca bir dur diyeceğiz. Bunun için mücadelemizi vereceğiz.” İfadeleriyle sürdürdü.

TÜGVA ANKARA İL TEMSİLCİSİ İSMAİL YEĞİN OLDU

Yeni yönetimin teşekkülünde TÜGVA Ankara İl Temsilcisi seçilen İsmail Yeğin, TÜGVA Ankara Yürütme ve Yönetim Kurulu üyelerinin sahneye davet edilmesinin ardından katılımcılara hitap etti.

TÜGVA Ankara İl Temsilcisi İsmail Yeğin konuşmasında “Ortaokullardan başlayarak liselere, üniversitelere hatta çalışan genç kardeşlerimize dahi ulaşarak TÜGVA idealini onlarla paylaşmak gibi büyük bir misyonumuz var. Bu misyon Sultan Alpraslan’dan Fatih Sultan Mehmet Han’a; Said Halim Paşalardan, Mehmet Akifler’e oradan da bizlere tevarüs eden “dert sahibi olabilme” mirasıdır. Tarih serüvenimiz göstermiştir ki; ancak medeniyetinin, tarihinin, gerçekliğinin farkında ve ait olduğu çağın gerekliliklerini kuşanmış nesiller bu mirası ayakta tutabilecek kudrete sahiptir. TÜGVA bu manada hepimiz için bir kılavuzdur.” İfadelerinde bulundu.

İSMAİL YEĞİN “SÖZ VERİYORUM”

“Bizler Ankara’da sayısı 1.5 milyonu geçen her bir gencimizin gönlüne talibiz. Bu davada öncelikle var olmanın öneminin de farkındayız. Bu bakımdan ilimizde ve 25 ilçemizde kuracağımız teşkilatlarımızla 808 ortaokul, 859 lise, 24 üniversitenin tamamında gençlerimizi daha donanımlı, daha bilinçli ve daha özgüven sahibi bireyler olarak yetiştirmek için çabalayacağız.

Bu azim ve şuurla, Ankara ilinde ulaşılmamış tek bir genç kalmayana dek, inanç ve gayretle çalışacağıma, teşkilatın temel unsuru olan samimiyet çizgisinde duracağıma, medeniyetimizin, tarihimizin ve inancımızın bizlere yüklediği misyon ve vazifenin farkında olup, ideallerimize maddi ve manevi katkı sağlayacağıma, her daim Hakkı üstün tutacağıma, teslimiyette Ebu Bekri, adalette Ömer’i, hoşgörüde Osman’ı, ilimde Ali’yi, hayatta Hz. Peygamber(sav)’i örnek alacağıma, görev aldığım süre zarfında gece gündüz demeden, Türkiye Gençliği için canla başla çalışacağıma söz veriyorum.” diyen TÜGVA Ankara İl Temsilcisi İsmail Yeğin “Kıymetli tensipleriyle şahsıma Ankara gençliğine hizmet etme fırsatını veren Genel Başkanım, ağabeyim İbrahim Beşinci’ye, vakfımızın kuruluşundan bugüne  gençlerden desteğini esirgemeyen Hazine ve Maliye eski Bakanımız Sn. Berat Albayrak’a ve Yüksek İstişare Kurulu üyelerimize verdikleri desteklerden ötürü teşekkürlerimi arz ederim.” dedi.

TÜGVA Ankara Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu;

İSMAİL YEĞİN İL TEMSİLCİSİ
YUSUF İSLAM AK TEŞKİLAT KOORDİNATÖRÜ
MURAT BAŞEĞMEZ ÜNİVERSİTE KOORDİNATÖRÜ
AHMET YILDIZ LİSE KOORDİNATÖRÜ
TAHA KAPSAL ORTAOKUL KOORDİNATÖRÜ
BURAK MEŞE EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ
FATMA ŞAHİN KADIN AİLE KOORDİNATÖRÜ
MUSTAFA COŞKUN SPOR KOORDİNATÖRÜ.
BAYRAM POLAT KURUMSAL İLETİŞİM SORUMLUSU
AYKUT AKALIN ÇALIŞAN GENÇLİK KOORDİNATÖRÜ
MUHAMMED SÜZGEÇ İDARİ VE MALİ İŞLER SORUMLUSU
HALİL BOZDAĞ SEKRETERYA VE TOYS SORUMLUSU
ESRA ESER ÜNİVERSİTE HANIM KOORDİNATÖRÜ
İREM ŞAHİN LİSE HANIM KOORDİNATÖRÜ
NEZAHAT SAVACI ORTAOKUL HANIM KOORDİNATÖRÜ

 

 

 

Ortaokul Yazokulu

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulunda çocuklarımız; Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in hayatını kendilerine örnek alabilecek, bilgi yarışmalarında hediyeler kazanacak, temel dini bilgileri öğrenecek. Spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ve kitap okuma saatinde bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası çocuklarımız TÜGVA Yaz Okulunda, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır.

“Her şey idmanlı, bilinçli ve eğitimli bir nesil için.”
TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu’na katılacak ortaokullu öğrenciler; yapılacak olan spor etkinlikleriyle kendilerini daha zinde hissedecek, sosyal etkinlikler, kitap okuma ve seminerlerle de daha bilinçli birer birey haline gelecekler. Tüm bunlara ilave olarak yıl boyunca aldıkları eğitimlerini de tekrar etmiş olacaklar.
Yaz Okulu’na katılan ortaokullu öğrencilerin yapacağı sportif faaliyetlerden bazıları; mini golf, langırt, futbol, voleybol, mangala, mas güreşi, halat çekme, satranç ve daha birçok eğlenceli faaliyet.
Sportif faaliyetlerimizin yanı sıra gençlerimizin manevi gelişimlerine katkı sağlayacak, bilgi birikimlerini artıracaktır. Geleceğin gençliğinin tohumlarını bu yaz atacağız; dolayısıyla seni de aramızda görmek istiyoruz.
Yaz Okulunda çeşitli yaş gruplarından ortaokullu öğrenciler biraraya gelerek çeşitli kitaplardan okumalar ve seminerler gerçekleştirecektir. Fakat amaç sadece bilgi vermek değil, aynı zamanda şuur kazandırmak, yeni dostluklar kurarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek; nihayetinde ümmet bilincini temin etmektir.

TÜGVA Ortaokul Yaz okuluna gelen öğrencilerimizin günlerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçireceği bir program düzenledik. Öğrenciler, alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde; satranç, futbol, oryantiring, mini golf, basketbol, mangala, ve voleybol gibi sportif aktivitelerin yanında Kur’an-ı Kerim dersi, ahlak eğitimi, akaid eğitimi, hadis ve siyer dersleriyle oldukça keyifli bir yaz geçirecekler.

  • Başvuru Şartları
  • Başvuru Tarihleri
  • Program Takvimi
  • Nerede?
  • Başvuru
  • Ortaokul 4. sınıf mezunları , 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 8. sınıf ve mezunları
  • Ciddi Sağlık sorunları olmamak

7 Mayıs – 24 Haziran 2019 arasında online olarak yapılacaktır. Başvuru ardından il ve ilçe temsilciliklerine müracaat edilecektir.

17 Haziran – 26 Temmuz 2019

 

Öğrenmek için il temsilciliğimiz ile iletişim kurunuz.

 

SERTİFİKALI HUKUKTA MESLEKİ ETİK PROGRAMI

Hukukta Mesleki Etik

1.Oturum(11.00-12.00): Doçent Dr. Selami Turabi (Adalet Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı)

“Adalet ve Vicdan”

2.Oturum (12.00-13.00): Adem Karadeniz (Ankara İl Müftü Yardımcısı)

“Meslek Ahlakı”

3.Oturum (14.00-15.00): Yüksel Uralçin  (Yargıtay Cumhuriyet Savcısı)

“Yargıtay Etik Davranış İlkeleri”

4.Oturum (15.00-16.00): Avukat Yakup Erikel (Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Kurulu Üyesi)

“Avukatlık ve Arabuluculuk”

 

Program’ın

İşleyişi: Program 4 oturumdan oluşacak ve ilk iki oturumun ardından 1 saatlik ara verilecektir.

Temel Konu:Meslek Etiği

Niteliği: Sertifikalı Program (4 Oturuma eksiksiz katılım şartıyla)

Katılımcı Sayısı ve niteliği: 35/Hukuk Fakültesi Öğrencisi olanlar

Açıklama: Programın genel amacı Müslüman bir şahsiyetini hukukçu kimliği ile olaylara ve karşılaşabileceği durumlara karşı sergilemesi gereken tavrın tecrübeli kişilerden öğrenilmesidir.

İLHAM VEREN KADINLAR

İlham Veren Kadınlar Miraç & Kadın programımız 2 Nisan 2019 (Salı) Saat: 18.15’de KAGEM’de gerçekleştirilecektir.

Tüm bayan arkadaşlarımız davetlidir.