Kategori arşivi Haberler

Ortaokul Yazokulu

TÜGVA Ortaokul Yaz Okulunda çocuklarımız; Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in hayatını kendilerine örnek alabilecek, bilgi yarışmalarında hediyeler kazanacak, temel dini bilgileri öğrenecek. Spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ve kitap okuma saatinde bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası çocuklarımız TÜGVA Yaz Okulunda, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır.

“Her şey idmanlı, bilinçli ve eğitimli bir nesil için.”
TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu’na katılacak ortaokullu öğrenciler; yapılacak olan spor etkinlikleriyle kendilerini daha zinde hissedecek, sosyal etkinlikler, kitap okuma ve seminerlerle de daha bilinçli birer birey haline gelecekler. Tüm bunlara ilave olarak yıl boyunca aldıkları eğitimlerini de tekrar etmiş olacaklar.
Yaz Okulu’na katılan ortaokullu öğrencilerin yapacağı sportif faaliyetlerden bazıları; mini golf, langırt, futbol, voleybol, mangala, mas güreşi, halat çekme, satranç ve daha birçok eğlenceli faaliyet.
Sportif faaliyetlerimizin yanı sıra gençlerimizin manevi gelişimlerine katkı sağlayacak, bilgi birikimlerini artıracaktır. Geleceğin gençliğinin tohumlarını bu yaz atacağız; dolayısıyla seni de aramızda görmek istiyoruz.
Yaz Okulunda çeşitli yaş gruplarından ortaokullu öğrenciler biraraya gelerek çeşitli kitaplardan okumalar ve seminerler gerçekleştirecektir. Fakat amaç sadece bilgi vermek değil, aynı zamanda şuur kazandırmak, yeni dostluklar kurarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek; nihayetinde ümmet bilincini temin etmektir.

TÜGVA Ortaokul Yaz okuluna gelen öğrencilerimizin günlerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçireceği bir program düzenledik. Öğrenciler, alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde; satranç, futbol, oryantiring, mini golf, basketbol, mangala, ve voleybol gibi sportif aktivitelerin yanında Kur’an-ı Kerim dersi, ahlak eğitimi, akaid eğitimi, hadis ve siyer dersleriyle oldukça keyifli bir yaz geçirecekler.

  • Başvuru Şartları
  • Başvuru Tarihleri
  • Program Takvimi
  • Nerede?
  • Başvuru
  • Ortaokul 4. sınıf mezunları , 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 8. sınıf ve mezunları
  • Ciddi Sağlık sorunları olmamak

7 Mayıs – 24 Haziran 2019 arasında online olarak yapılacaktır. Başvuru ardından il ve ilçe temsilciliklerine müracaat edilecektir.

17 Haziran – 26 Temmuz 2019

 

Öğrenmek için il temsilciliğimiz ile iletişim kurunuz.

 

SERTİFİKALI HUKUKTA MESLEKİ ETİK PROGRAMI

Hukukta Mesleki Etik

1.Oturum(11.00-12.00): Doçent Dr. Selami Turabi (Adalet Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı)

“Adalet ve Vicdan”

2.Oturum (12.00-13.00): Adem Karadeniz (Ankara İl Müftü Yardımcısı)

“Meslek Ahlakı”

3.Oturum (14.00-15.00): Yüksel Uralçin  (Yargıtay Cumhuriyet Savcısı)

“Yargıtay Etik Davranış İlkeleri”

4.Oturum (15.00-16.00): Avukat Yakup Erikel (Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Kurulu Üyesi)

“Avukatlık ve Arabuluculuk”

 

Program’ın

İşleyişi: Program 4 oturumdan oluşacak ve ilk iki oturumun ardından 1 saatlik ara verilecektir.

Temel Konu:Meslek Etiği

Niteliği: Sertifikalı Program (4 Oturuma eksiksiz katılım şartıyla)

Katılımcı Sayısı ve niteliği: 35/Hukuk Fakültesi Öğrencisi olanlar

Açıklama: Programın genel amacı Müslüman bir şahsiyetini hukukçu kimliği ile olaylara ve karşılaşabileceği durumlara karşı sergilemesi gereken tavrın tecrübeli kişilerden öğrenilmesidir.

İLHAM VEREN KADINLAR

İlham Veren Kadınlar Miraç & Kadın programımız 2 Nisan 2019 (Salı) Saat: 18.15’de KAGEM’de gerçekleştirilecektir.

Tüm bayan arkadaşlarımız davetlidir.

 

İLHAM VEREN KADINLAR

PROGRAM ÖZETİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ankara İl Üniversite Koordinatörlüğü olarak düzenlediğimiz “İlham Veren Kadınlar Genç Kızlarla Buluşuyor” adlı programımız 17 Mart Pazar günü 14.00-18.30 saatleri arasında KAGEM konferans salonunda gerçekleşecektir.

 

AMAÇ

Programımızdaki nihai gayemiz alanında başarılı ve yetkin kadınların deneyimlerini ve yaşadıkları zorluklarla nasıl baş ettiklerini samimi bir ortamda, henüz kariyerine yön vermekte olan üniversiteli genç kızlarla paylaşması, onlara vizyon ve bilinç kazandırmasıdır. 

 

HEDEF KİTLESİ 

Eğitimini sürdürürken kariyer hedeflerini oluşturan genç kızlar

 

ŞARTLAR :

Programımız ön lisans, lisans ve yüksek lisans eğitimini sürdüren hanım öğrencilere yöneliktir.

 

PROGRAM TAKVİMİ

14.00-15.30  Gazeteci Hilal Kaplan

15.30-17.00  Strateji Geliştirme Başkanı Zeliha Sağlam

17.00-18.30  Yazar Prof. Dr. Rabia Brodbeck

 

BU PROGRAM SİZE NELER KATACAK?

Kariyer planlaması aşamasındaki genç kızların sektöründe uzman ve deneyimli konuşmacılardan tecrübelerini dinleme imkânı,

Aile hayatını ve kariyerini başarıyla birlikte yürüten konuşmacıların katılımcılara vizyon ve bilinç kazandırması,

Farklı branşlardaki konuşmacıların tecrübe paylaşımlarıyla alanlarına yönelik birebir tavsiye alma imkânı,

Alanında yetkin konuşmacıların başarı öykülerini ve karşılaştıkları zorluklarla nasıl baş ettiklerini dinleme ve motivasyon kazanımı.